JAZZ POD KOZÁKOVEM

Vstupenky
pátek 15.11. od 19h, velký sál KC
Lash and Grey (SK)
Mezinárodně uznávané soul-jazzové duo, vycházející slovenská hvězda.V listopadu 2022 měli Lash&Grey tu čest vystoupit v Carnegie Hall v New Yorku s Keyonem Harroldem, Harishem Raghavanem a Martinem Valihorou. Kristin Lash se navíc stala finalistkou prestižní soutěže Sarah Vaughan Jazz Vocal Competition 2022, která se konala v New Jersey.
Adam Ben Ezra (IL)
Fenomenální kontrabasista Adam Ben Ezra je multiinstrumentalista a skladatel z Izraele. Ve svých pozoruhodných skladbách čerpá z Bacha, Debussyho, Stinga, Bobbyho McFerrina a Chicka Corey. Do písní zapojuje jazzové, funkové, latinskoamerické a středomořské prvky a tvoří z nich harmonická díla. Používá různé efekty, pedály a smyčky. Je považován za průkopníka nového stylu hry na kontrabas, při kterém na nástroj hraje a bubnuje zároveň.
sobota 16.11. od 11h, malý sál KC
Dopolední workshop pro nejmenší/ Mladí ladí dětem (Mladí ladí jazz)
sobota 16.11. od 19h, velký sál KC
Miniband ZUŠ Semily
Barbora Botošová and friends (SK)
Ethnojazzový projekt s polskou zpěvačkou Agatou Siemaszko.
Barbora Botošová pochází z romské hudebnické rodiny, spolupracuje s organizací Divé máky na podporu talentovaných romských dětí. Barbora je držitelkou ocenění Roma spirit 2023 v kategorii kultura.
Jan Smigmator a PSO
Špičkový swingový zpěvák se na pódium Jazzu po Kozákovem vrátí po roce v jedinečném projektu s místním fenoménem - Podkrkonošským symfonickým orchestrem.
neděle 17.11., od 14h, Muzeum a Pojizerská galerie
Karkonoski Dixieland (PL)
Krkonošská dixielandová skupina tvořená hudebníky z Dolního Slezska.
Koncert je realizován díky projektu:
Trubadúři jazzu / Trubadurzy Jazzu
Realizátor projektu: Jeleniogórskie Centrum Kultury (PL)
Partner projektu
Kulturní centrum Golf Semily (CZ)
Termín realizace:
1.6.2024 - 31.12.2024
Projekt se skládá z několika aktivit na podporu jazzu. Ty se budou konat na několika místech v Jel. Hoře a na české straně (Semilsko, příp. Trutnovsko). Hudebníci budou v souladu s názvem projektu putovat jako středověcí muzikanti. Cílem projektu je propojení hudebního prostředí na obou stranách hranice a také zajištění kvalitní kulturní nabídky divákům na obou stranách hranice v provedení přeshraničních hudebních útvarů, kulturní výměna. Projekt naplňuje cíl 4.2 - Prohloubení přeshraničních vazeb obyvatel a institucí česko-polského pohraničí. V jeho rámci dojde k prohloubení spolupráce mezi institucemi na obou stranách hranice, lepšímu seznámení personálu, který na projektu pracuje. Ve vztahu k obyvatelům, umožní projekt propojení mezi hudebníky na obou stranách regionu (čeští a polští hudebníci se společně zúčastní workshopů a zahrají společný koncert) a seznámení přeshraničního publika z kulturní nabídkou druhé strany. Tímto dojde ke zvyšení úrovně vzájemného poznání a porozumění, budování důvěry mezi místními komunitami na obou stranách hranice a přispění k sociální a občanské soudržnosti přeshraničního regionu. Cílovými skupinami projektu jsou hudebníci, kteří se zúčastní workshopů a zahrají společný koncert, dale pak laická veřejnost z obou stran hranice, která se může zúčastnit kulturní nabídky (jazzových koncertu, výstavy) zcela zdarma a společně. Cílovou skupinou je i personál projektu, který se v jeho průběhu lépe seznámí a vypracuje model další spolupráce. Projekt bude propagován prostřednictvím různých informačních kanálů. Sponzorované články budou zveřejněny na sociálních sítích. Na jedné z nejoblíbenějších platforem bude podle stanovených kritérií vymezena přesná cílová skupina a následně budou odvysílány informace o realizovaných aktivitách projektu. Vzhledem k cílenému charakteru je služba zpoplatněna. K jednotlivým akcím budou také vydány plakáty ve dvou jazykových verzích (PL a CZ), které budou před akcí vystaveny na polské a české straně na frekventovaných místech v partnerských městech a v den konání akce také v místě konání. Partneři rovněž zveřejní informace o náboru do orchestru na svých webových stránkách a přímo osloví hudební/umělecké školy ve svém okolí. Tím bude zajištěna účast min. 30 % přeshraničních účastníků na všech projektových aktivitách.
Výstupy projektu nejsou materiální povahy. Předpokládá se, že projekt přispěje k popularizaci hudby a k propojení skupin, které se o ni zajímají na obou stranách hranice. Poskytne také kulturní vyžití na vysoké úrovni, které zvýší kvalitu života obyvatel pohraničí, a to zcela zdarma. V rámci udržitelnosti hodlají partneři pokračovat ve spolupráci v různých oborech a kulturních oblastech. Některé z aktivit projektu, jako jsou koncerty a výstavy, již JCK realizovalo. Některé jsou naopak nové, například společný jazzový orchestr vytvořený v rámci projektu. Jedná se o inovativní aktivitu, která nejenže integruje společně hrající hudebníky, ale také ukáže širší veřejnosti, že v hudbě neexistují žádné národní ani jiné hranice.
neděle 17.11., od 18h, Sbor K.Farského
NIKA
Veronika Boráková, oceňovaná mladá česká jazzová zpěvačka a skladatelka.
Petr Nikl
Audiovizuální performance známého malíře, hudebníka, divadelníka, fotografa a performera.
Ve Sboru Dr. Karla Farského